Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Лютий 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Архів записів

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Понеділок, 2024-02-26, 9:59 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Броварський професійний ліцей"
State Vocational Educational Institution "Brovarskyi Professional Lyceum"
Головна | Реєстрація | Вхід
Бібліотека


 
Бібліотека - центр розвитку інформаційної компетентності учасників освітнього процесу
 

Результати вибору підручників для 10 класу, 2023 рік

 

Нормативно-правове забезпечення роботи бібліотеки

1. Конституція України. (чинне законодавство зі змінами та доповненнями станом на 01.09.2017 р.)

2. Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 року.

3. Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (зі змінами доповненнями).

4. Наказ Міністерства освіти України «Про затвердження Положення про бібліотеку професійно-технічного навчального закладу Міністерства освіти і науки України» № 547 від 20.09.2005 року (зі змінами).

5. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації» від 02.12.2013 року № 1686.

6. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації» від 22.08.2017 року № 1228.

7. Наказ Міністерства культури і туризму України «Про затвердження Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах» від 03.04.2007 року № 22.

8. Наказ Міністерства культури і мистецтв України «Про затвердження Типових правил користування бібліотеками в Україні» №275 від 05.05.99 року ( зі змінами).

9. Наказ Кабінету Міністрів України "Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження універсальної десяткової класифікації" від 22.03.2017 року № 177.

10. Наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України "Про затвердження правил охорони праці для працівників бібліотек" від 12.12.2012 р. № 1383 

Завідувач бібліотеки ДПТНЗ "Броварський професійний ліцей"

Беланчук Галина Олександрівна, стаж роботи 37 років

 

 Пріорітетні напрямки функціонування бібліотеки ДПТНЗ "Броварський професійний ліцей" 


підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної функції;
– глибоке вивчення читацьких інтересів та як повніше задоволення їх;
– координація дій бібліотеки ліцею з учнями, педагогами, батьками в популяризації книги;
– систематична робота по збереженню книжкового фонду;

– вивчення і впровадження в практику роботи кращого досвіду бібліотек ЗНЗ;
– сприяти підвищенню методичної, педагогічної майстерності педагогічних працівників, популяризації педагогічної літератури;
– всебічне сприяння різними формами і методами бібліотечної роботи самоосвіті учнів, педагогічних працівників: забезпечення програмами, підручниками, посібниками.
З огляду на це роль бібліотекаря набуває нових значень. Крім своїх традиційних функцій він має здійснювати постійний пошук активних форм роботи із здобувачами освіти  щодо вироблення вміння орієнтуватись у зростаючому потоці інформації.
Діяльність шкільних бібліотек щодо забезпечення інформаційних потреб учнів, педагогів включає систематичний аналіз використання бібліотечного фонду, його популяризації. Крім того  бібліотекар складає і готує списки літератури з навчально-виховної роботи закладу, популяризує бібліотечно-бібліографічні знання серед учнів, проводить бесіди, організує різні тематичні виставки, конференції, літературні вітальні й вечори.
В умовах інформатизації суспільства особливого значення набуває формування інформаційної культури та її найважливішої складової бібліотечно-бібліографічної грамотності учасників освітнього процесу. Ефективною формою реалізації цього завдання є бібліотечні уроки, дні бібліографії, індивідуальні та групові бесіди, консультації, діяльність гуртків. 

Основні завдання бібліотеки ДПТНЗ "Броварський професійний ліцей"

• бібліотечно-інформаційне обслуговуння користувачів у забезпеченні всіх напрямків освітнього процесу  в засвоєнні я к програмних, так і позапрограмних вимог, у самоосвіті;
• забезпечення інтелектуального доступу до інформації шляхом систематичного аналізу, відбору, оцінки та створення інформації на всіх освітніх етапах з усіх галузей змісту освіти;
• забезпечення доступу до інформації шляхом ретельно відібраних і систематично організованих різноманітних навчальних матеріалів різних рівнів складності – як друкованих, так і інших носіїв інформації;
• розвиток у здобувачів ліцею умінь орієнтуватись в інформаційному просторі, а також самим створювати інформацію шляхом широкого відбору засобів комунікації і застосування нових інформаційних технологій;
• забезпечення матеріалами, які підготують  здобувачів ліцею до безперервної освіти.

 
 
 
 

Copyright MyCorp © 2024