Середа, 2020-04-08, 1:22 AM

Державний професійно-технічний навчальний заклад
"Броварський професійний ліцей"

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Електрозварник ручного зварювання

Після 9 класу

(3 роки навчання)

Після 11 класу

 (1,5 роки навчання)

Кваліфікаційна характеристика

Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, 4-й розряд

Завдання та обов’язки

Виконує роботи середньої складності під час монтажу та ремонту систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання та водостоків.

Повинен знати: системи розводів від стояків, будову та способи монтажу трубопровідних систем із сталевих і полімерних труб, будову та монтаж поршневих пістолетів і правила роботи з ними; сполучення сталевих труб клеєм; способи розмічання місць установлення кріплення приладів; правила встановлювання санітарних і нагрівальних приладів і правила користування ними; системи енергозбереження; системи настінного опалення; способи випробування систем водопостачання, водовідведення, опалення і газопостачання основи правових знань, галузевої економіки, креслення, електротехніки.

Приклади робіт

Монтаж трубопроводів і запірної арматури діаметром до 200 мм. Установлювання грязьовиків і баків усіх видів. Установлювання та приєднування до трубопроводів санітарних приладів з арматурою: раковин, умивальників, мийок, трапів, ванн, унітазів, змивальних бачків тощо. Розмічання місць установлення приладів. Регулювання змивних бачків. Групування і догруповування чавунних радіаторів на місці монтажу. З’єднування трубопроводів опалювальних панелей, санітарно-технічних кабін і блоків. Установлювання водорозбірних, туалетних кранів і змішувачів. Установлювання і приєднування до трубопроводів нагрівальних приладів. Монтаж водопроводу та каналізації з полімерних труб на нарізних, зварних, клейових або розтрубних сполученнях. Промивання і хлорування трубопроводів водопостачання. Приймати участь у випробуванні та налагодженні систем водопостачання, водовідведення, опалення та газопостачання.

 

       Професія сантехніка має довгу історію. Перші сантехніки з'явилися ще в Давньому Римі. Попередники сучасних сантехніків будували й обслуговували водовідводи, фонтани та системи стоків Вічного міста. Складність і досконалість давніх конструкцій вражає інженерів дотепер.
Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без сантехніка. Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалювання - всі ці комунікації та їхнє безперебійне функціонування залежать від професійності сантехніка. Сантехнічні роботи - важливий етап у будівництві, адже від їхньої якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Сантехніки не лише проводять монтажні і установлювальні роботи нового сантехнічного устаткування. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а також заміна старого устаткування на нове.
     Сантехнік виконує монтаж і ремонт систем опалення, водопостачання, каналізації та газопостачання. Встановлює та приєднує до трубопроводів різне сантехнічне устаткування - умивальники, мийки, раковини, ванни, ін. Сантехнік також комплектує матеріали та вироби для налагодження санітарно-технічних систем і складає монтажні схеми. Монтує водопровід і каналізацію, насоси, парові котли, терморегулятори та інше обладнання. Крім цього, сантехнік перевіряє та регулює трубопровідні системи й апаратуру. Роботи проводяться як у приміщенні, так і на вулиці.
     Робота сантехніка є дуже важкою фізично та має цілий перелік проти показів. Робота вимагає спостережливості, кмітливості та точності у діях. Через те, що працювати найчастіше доводиться в умовах нестачі освітлення, в приміщеннях, заповнених паром, до зору сантехніка висувають досить високі вимоги.
       Сантехнік також повинен мати добрий окомір, оскільки до його обов'язків входить розмічування місць кріплення обладнання та різні вимірювальні операції. У нього повинні бути добре розвинені дотик і координація, необхідні при затягуванні різьби та її перевірки. Також фахівець повинен мати добрий слух, щоб уміти визначати стан систем за звуком, нюх для визначення витікання газу і пам'ять на малюнки, щоб тримати в уяві облаштування всієї системи.
     Сантехнікові також необхідні знання сантехнічних матеріалів, деталей, основ будівельної справи, облаштування опалювальних систем, систем очищення повітря та води. Серед необхідних для цієї роботи особистих рис слід зазначити зосередженість, увагу, акуратність і відповідальність.
Щоб працювати сантехніком, достатньо початкової фахової освіти, однак бажаною є середня фахова освіта.  Продовжити здобуття освіти бажаючі можуть на будівельних факультетах різних технікумів і ВНЗ. Навчитися сантехнічній майстерності також можна на курсах. Слід зазначити, що рівень освіти позначається і на зарплаті сантехніка. Без отримання додаткової професійної освіти кар'єрний ріст можливий лише до бригадира або техніка.
   Зарплата сантехніка, який працює приватно, залежить від кількості замовлень. Такі фахівці користуються величезним попитом на ринку праці. Нещодавно журнал Forbes опублікував рейтинг найбільш затребуваних професій у США. Як виявилося, найбільш потрібними фахівцями виявилися сантехніки.
   Сантехнік може працювати на будівництвах, заводах, що випускають санітарно-технічне обладнання, житлово-експлуатаційних конторах, а також на кожному великому підприємстві та в установі чи приватно.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz