Кабінет хімії та біології
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КАБІНЕТУ
1. Кабінет хімії та біології укомплектований сучасними меблями, які розміщені відповідно до вимог санітарно-гігієнічних правил і норм (п. 8.2. ДСанПіН 5.5.2.008-01 у 006358801). Технічний стан приміщення задовільний, відповідає санітарно-технічним вимогам.

2. Обладнання робочого місця викладача: робочий стіл; стіл для демонстрацій, розташовані на підвищенні. Тумби стола оснащені шухлядами для зберігання інструментів, хімічного посуду, мікропрепаратів і приладів, що використовуються для проведення дослідів.

3. Найбільш ефективні методи викладання пов’язані із застосуванням ТЗН.
Дидактичні засоби навчання: відеофільми, презентації

Технічні засоби навчання:
комп'ютер

проектор

документ-камера

електронний мікроскоп
4. Правильне освітлення кабінету хімії та біології має важливе значення як з гігієнічної, так і з педагогічної точки зору. При достатній освітленості столів, дошки, попереджається втомлюваність і підвищується продуктивність праці.
У кабінеті гарне освітлення, передбачене нормами:
- для столів учнів — 300 лк;
- дошки — 250 лк.
Освітленість переднього плану кабінету хімії та біології в 1,5 рази вища загальної освітленості, а в іншій частині приміщення світло розподіляється рівномірно.
У кабінеті застосовуються люмінесцентні світильники у кількості дев'яти штук по чотири в один ряд, які забезпечують рівномірну освітленість.
Загальне освітлення кабінету хімії та біології має систему включення зі щитка із двох вимикачів (окремо — розетки та світильники).

5. Кабінет забезпечений опаленням та вентиляцією, наявні заземлення та ізоляція електричних мереж, електроприладів і електрообладнання
6. Навчальний кабінет укомплектований первинним засобом пожежогасіння - порошковим вогнегасником, відповідно до Правил пожежної безпеки для закладів системи освіти України

7. З метою естетичного оформлення кабінету створено експозиції
постійного характеру: державна символіка, стенди

змінного характеру: виставка кращих робіт учнів, нових надходжнень періодичних видань, результати конкурсів
8. Наочні приладдя, інструменти, хімічні реактиви знаходяться у закритих шафах, розташованих у препараторській (один із глухими дверима шириною 1 м 10 см і один із скляними дверима шириною 1 м 10 см, пристінна тумба шириною 1 м 20 см).



У сейфі знаходяться склянки та банки з хімічними реактивами, на етикетці яких зазначено назву реактива та формула, а також напис, що свідчить про наявність у речовини отруйних, вогненебезпечних властивостей: червона - "Вогненебезпечне", жовта - "Отрута", зелена - "Берегти від води".

А також шафи (стінка) шириною 2 м 40 см, в яких експонуються нормативно-правові акти, документація, посібники, підручники, дидактичний матеріал тощо.

9. Для надання першої медичної допомоги у препараторській є аптечка з набором медикаментів

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КАБІНЕТУ
1. Нормативно-правове забезпечення кабінету хімії та біології
2. Звітно-плануюча документація кабінету хімії та біології
2.1. Паспорт кабінету хімії та біології
2.2. Паспорт комплексно-методичного забезпечення з предмета "Хімія"
2.3. Перспективний план роботи кабінету на 2014-2019 р.р.
2.4. План роботи кабінету на 2017-2018 н.р.
2.5. Інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності
2.6. Інвентарна книга
2.7. Журнали реєстрації інструктажів з ОП, БЖД |