Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Субота, 2024-04-27, 3:22 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Броварський професійний ліцей"
State Vocational Educational Institution "Brovarskyi Professional Lyceum"
Головна | Реєстрація | Вхід
Тиждень хімії


З 09 грудня по 13 грудня 2013 року у ДПТНЗ «Броварський  професійний ліцей» проводився тиждень хімії

     З 09 грудня  по 13 грудня 2013 року у ДПТНЗ «Броварський  професійний ліцей» викладачем вищої категорії Ткаченко Оленою Миколаївною проводився тиждень хімії.

    У понеділок, 09.12.2013 року, відбувся конкурс стінних газет на хімічну тематику. Перемогу отримали учні групи №21 Бабичев Роман та Олефіренко Тарас, що навчаються за спеціальністю «Слюсар з ремонту автомобілів». Цього ж дня оголошено  проведення вікторини «Цікава хімія».     

     Вікторина має велике навчально-виховне значення, вона викликає інтерес учнів до предмету, розширює їх загальний кругозір, розвиває кмітливість, спостережливість, поглиблює знання з хімії.

   Вікторина складається з цікавих запитань, що вимагають творчого застосування теоретичних знань і практичних навиків. При підготовці до вікторини було використано питання з журналів на хімічну тематику.

    Вікторина проводилася серед учнів І – ІІІ курсів професійно-технічного ліцею. Спосіб проведення вікторини — опублікування питань. Журі, до складу якого входили кращі знавці хімії оцінювали відповіді.

    Перемогу отримала учениця групи №32, що навчається за спеціальністю «Кухар-кондитер» Осипюк Тентяна.

    У вівторок, 10.12.2013 року виступила  агітбригада на тему: «Шкідливий вплив куріння на організм підлітка». До її складу ввійшли учні групи №21, що навчаються за спеціальністю «Слюсар з ремонту автомобілів»: Биков Євгеній, Боголєй Павло, Горемикін Віталій, Добровольський Валерій, Заворицький Максим, Зінченко Кирило, Оснач Олександр, Підгорний Віталій, Радченко Данило, Тудос Драгош. Вони розповіли про підступного ворога людства — тютюн, який заважає багатьом стати повноцінною людиною: здоровою, сильною, гарною, діяльною і щасливою. Адже шкідливі звички можуть занапастити не тільки здоров'я і працездатність, а й красу та щастя.

     Найчастіше буває, що людина, раз зазнавши «втіхи» від куріння, назавжди залишається рабом нікотину: хотів би кинути сигарету, та вже не може. Недаремно куріння з давніх-давен називають викрадачем розуму та здоров'я.

    Швидкому розповсюдженню тютюну сприяє його властивість виробляти в людини потяг до куріння, який дуже важко перебороти. Поширенню куріння серед молоді сприяє барвиста іноземна реклама. А між тим, така реклама в США давно заборонена, і взагалі, курити на Заході стало немодним.

    Фізико-хімічний механізм куріння полягає в тому, що крізь підпалений тютюн, який повільно тліє (у цигарці, люльці, сигареті), всмоктується повітря. Кисень, що міститься у вдихуваному повітрі, проходить крізь шари тліючого тютюну, посилює його горіння, і продукти сублімації разом із частиною повітря надходять у легені. Проте частинки диму — лише один із компонентів тютюну. Під час куріння відбувається так звана суха перегонка: повітря, проходячи крізь шар тліючого тютюну, нагрівається до високої температури і виносить з нього різні речовини, які разом з димом надходять у легені: аміак, оксид вуглецю та канцерогенні вуглеводні, які сприяють виникненню злоякісних пухлин.

      У четвер, 12.12.2013 року, у рамках проведення тижня хімії відбувся брейн – ринг між 21 та 22 групою на тему «Метали».

     Учасники команди групи №21 «Слюсар з ремонту автомобілів»: Бабичев Роман, Боголєй Павло, Британ Роман, Заворицький Максим, Корнійчук Олександр, Оснач Олександр, Підгорний Віталій, Слуценко Микола.

     Учасники команди групи №22 "Кухар, кондитер": Акімова Світлана, Амбарцумян Нонна, Ворошило Тамара, Деркач Ліза, Кущенко Олександр, Малій Андрій, Сподін Владислав, Шиян Тетяна

      Проведено шість захоплюючих турів: «аукціон», «вікторина», «віднови приказку», «хімічна література»,  «буриме», «бліц», які дали можливість компетентному журі обрати команду кращих знавців хімії. З переконливим рахунком 74- 52 перемогла команда «Сталевари» групи №21«Слюсар з ремонту автомобілів».

         Важко навіть уявити,

         Як без хімії прожити.

         Чистить, миє і годує

         Живить, травить і лікує.

         Посуд, меблі і тканини —

         Це хімічні речовини.

         І повітря, і вода —

         Взагалі природа вся!

         Хімію вивчай охоче —

         І в халепу ти не вскочиш.

        Будеш знать про неї все —

         Вона користь принесе.

       У п’ятницю, 13.12.2013 року,  силами 12, 15, 33 груп було проведено виховну годину «Вечорниці на Андрія». Учні  групи №12 "Кухар, кондитер" у складі Куліш Анастасії, Савіцької  Каріни, Осипенко Марії та групи №15 у складі Бушуєвої Тетяни, Товкач Тетяни, Кобельчук Наталії, Гніденко Альони, що навчаються за спеціальністю «Кухар-кондитер» та учні групи №33 Ганевич Петро, Головко Андрій, Горєвой Богдан, Гребельник Ілля, Грипечук Олександр, Заболотнєв Леонід, Кліща Олександр, Личман Володимир, Подаков Ігор, що навчаються за спеціальністю «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах» показали давні звичаї та обряди нашого народу: дівочі гадання, парубоцькі небилиці, кусання калити.

     З поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища. Власне, саме свято відзначається на честь апостола Андрія Первозванного, якого вважають не лише покровителем Української церкви, а й шанують як засновника Києва. І хоча Андрій Первозванний – християнський святий, але народні звичаї та обряди мають древніше, дохристиянське походження, пов’язане з таємничими ритуалами любовної магії, які потім переродилися в усім відомі ворожіння, що були так популярні серед молодих хлопців та дівчат.




Copyright MyCorp © 2024